Majówka 2020: 5 pomysłów na długi weekend

Majówka 2020? Nie każdy musi brać urlop latem. Jeśli tak, jak my lubicie podróżować jesienią mamy dla was 5 pomysłów na spędzenie czasu z dala od domu. No chyba, że mieszkacie na stałe, w którymś z tych miast (lub krajów).

Litwa, Łotwa, Estonia: Wilno – Ryga – Talin

Trzy miasta, trzy stolice, trzy państwa o bogatej historii i zabytkach. Im bliżej Skandynawii tym ceny będą wyższe, ale w Wilnie i Rydze można zatrzymać się za rozsądne pieniądze, a zwiedzanie wszystkich trzech miast możliwe jest niemal wyłącznie na nogach. Dodatkowo, w Wilnie funkcjonuje mocno rozwinięty segment usług sharingowych, czyli mówiąc po polsku, hulajnogi, rowery i auta na minuty. Obecna jest tam znana z polskich ulic sieć CityBee, ale nie tylko. Do niewątpliwych plusów należy sporo wartych uwagi zabytków, piękne nadbałtyckie panoramy, oraz fakt, że dogadacie się tu częściowo po polsku (Litwa) częściowo po rosyjsku (Łotwa, Estonia). Minusy? Angielski nie jest tu popularny i dobrze znać parę słów po rosyjsku. Ponadto, ceny w Tallinie przypominają już te zachodnio-europejskie. Drogi, choć w miarę zadbane ciągną się kilometrami, a autostrad nie ma wiele, bądź, jak w Estonii nie ma ich wcale. Kolejnym minusem będą niskie temperatury. Jesienią warto wziąć ze sobą nie tylko kurtkę, ale też grubą czapkę, szalik i rękawiczki. W Rydze prawie zawsze wieje, a w Tallinie, jest z reguły o 10 stopni mniej niż w Polsce. Możecie równie dobre wybrać tylko jedno z trojga miast. Każde oferuje rozrywki na przynajmniej dwa wypełnione atrakcjami dni.  Czy majówka 2020 może być obfitować w więcej atrakcji?

Wilno. Co zobaczyć?

Jeżeli macie więcej czasu niż tylko kilka dni możecie skorzystać z naszej trasy po krajach nadbałtyckich na 9 dni!

Amsterdam: co warto zobaczyć oprócz Coffeshopów?

Mekka wielbicieli darmowej trawy i drogiej seksturystyki ma do zaoferowania znacznie więcej niż tylko jointy i przygodny seks z panią z okienka. Samo miasto może pochwalić się jednymi z ciekawszych muzeów w Europie. Widoki architektury odbijającej się w kanałach i niesamowicie wyluzowani ludzie budują atmosferę miejsca, gdzie warto wpaść na przynajmniej jeden weekend. Street food jest super, knajp nie brakuje, jest także co zwiedzać i robić w wolnym czasie. Minusy? Tłoczne i wiecznie cuchnące trawą turystyczne centrum miasta oraz wysokie ceny mogą początkowo odpychać. Warto też lubić rowery, bo jest ich tu naprawdę sporo!

Co zjeść w Amsterdamie? Kuchnia holenderska

Weekend w Czechach z dzieckiem nie musi być zmarnowany

Poza stereotypami na temat piwa i knedlików, Czechy przyciągają bogatą historią oraz fantastyczną barokową architekturą sennych miasteczek. Czasami nie spotkasz żywego człowieka na ulicy i ma to swoje plusy, bo w miejscach takich jak Ołomuniec, czy Pilzno jest naprawdę spokojnie. Jest tu co zobaczyć, jeśli lubicie schodzić z utartego szlaku oraz zwiedzać nie tylko zabytki z listy Unesco. Praga to nieco inne miasto, bo tłok oraz liczba turystów i wrażeń jest znacznie wyższa, ale w architekturze tego miejsca również można się zakochać. gdzie na weekend w czechach? Poza Pragą wymienić wypada Pilzno, Brno i Ołomuniec. Minusy? W Pradze jest dużo turystów, w pozostałych miejscach jest raczej sennie. Jeśli nastawiacie się na imprezę w stylu Kac Vegas, to nie będzie to propozycja dla was. Niemniej, jeśli chcecie przyjechać tu z dziećmi, to Pilzno, Ołomuniec, Brno, czy Praga będą miastami dla was. Majówka 2020 może równie dobrze zaczynać się i kończyć w Pradze.

Co zjeść w Amsterdamie

Kupno marihuany w Holandii 2019. Wszystko, co musisz wiedzieć o narkotykach w Amsterdamie

Majówka 2020: Słowacja, morze atrakcji rzut kamieniem od Polski

Po co jechać na Słowację, skoro można od razu do Czech? Słowacja pod wieloma względami przypomina Czechy. Głównie za sprawą kuchni:) . Naszym zdaniem, warto się na Słowacji zatrzymać – i to nie tylko po to, by pochodzić po górach! Słowacja jest fenomenalnym, często niedocenianym krajem, a ma wszystko czego turysta może zapragnąć! Góry, jaskinie, gorące źródła, masę zamków (lub ich ruin) i ciekawe miasta i miasteczka.   Koszyce warte są tego, by na chwilę się w nich zatrzymać. Wrażenie, choć już mniejsze, robi także Bardejów, a w Popradzie skoczycie do AquaCity. W mniejszych miastach pooglądać można zamki czy kościoły. A po wszystkim, wrócić na nocleg do Polski, bo z okolic Podhala do większości miast Słowacji jedzie się naprawdę krótko. Wyjątek stanowi odleglejsza Bratysława. To dobre miejsce na wycieczkę z dziećmi, dla ludzi, którzy nie szukają dyskotek, imprez, knajp otwartych do późna i taniego alkoholu. Minusy? Słowacja, podobnie jak Czechy, jest senna, spokojna, momentami nudna. Wszystko zamyka się przed północą i trzeba dobrze zaplanować sobie pobyt na majówkę by nie tracić czasu na siedzenie w miejscach, które nie są tego warte.

Wakacje na Słowacji. Słowackie miasta, słowacki Tokaj

Citybreak po Polsku: Kraków i Wrocław 

Majówka w Polsce ma, wbrew pozorom, sporo zalet. Jeśli całe życie latacie od Egiptu po Karaiby i nigdy nie byliście na dłużej w żadnym polskim mieście, to polecamy wam szczególnie nasz rodzinny Kraków lub Wrocław. W tym pierwszym zjecie, wypijecie i pozwiedzacie. Stolica Małopolski ma jedne z najlepszych restauracji w Polsce, mnóstwo gotyckich i renesansowych zabytków, oraz tętniące życiem (jak na Polskę) centrum miasta. Wrocław urzeka architekturą, pięknym rynkiem i przepięknym Ostrowem Tumskim. Jest super malowniczy, pocztówkowy, otwarty na turystów, z dobrym zapleczem kulturalno-gastronomicznym. Minusy obu tych miast? To wciąż Polska i jak na krajowe warunki  bywa drogo. Nie jest to Rzym czy Paryż, a atrakcje turystyczne bywają irracjonalnie drogie. Poza tym, super i dwa kciuki w górę. Majówka 2020 czeka.

Kraków, atrakcje, zabytki, co zobaczyć. Twój plan minimum [Polska na Weekend]

  • wyjazdy weekendowe dla dwojga: Kraków, Wrocław, Amsterdam, Praga
  • Citybreak w Polsce: Kraków, Wrocław
  • Wakacje z dziećmi: Koszyce, Poprad, Praga, Ołomuniec, PIlzno
  • Majówka za granicą: Talin, Ryga, Wilno, Amsterdam
  • Na imprezę: Amsterdam, Praga
Atrakcje kraków

atrakcje kraków

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszelkie prawa zatrzeżone. Foodies World 2018