Kupno marihuany w Holandii 2019. Wszystko, co musisz wiedzieć o narkotykach w Amsterdamie

Kupno marihuany w Holandii 2019. Witajcie w Amsterdamie. Jeśli w powietrzu unosi się zapach trawki, znaczy, że jesteście blisko centrum. Przyzwyczajcie się do tego aromatu, bo będzie wam towarzyszył dość długo.

Coffee shop w Holandii: obcokrajowcy wszystko zepsują

Po czym poznać imprezowe miejsce w Amsterdamie? Unosi się tam mocny aromat zioła. Im dalej od turystycznego centrum, tym zapach marihuany jest coraz słabszy, a ulatuje zupełnie pod drzwiami pierwszego muzeum jakie napotkacie na swojej drodze. Niestety, Amsterdam dla wielu turystów wciąż ma etykietę ogromnej imprezowni, stolicy seksu i trawy. I o ile historyczna dzielnica miasta De Wallen, czyli popularna Dzielnica Czerwonych Latarni, śmierdzi trawką, o tyle iIm dalej od niej, tym natężenie Coffee Shopów i charakterystycznego zapachu maleje. Nic więc dziwnego, że nikt nie lubi amsterdamskich turystów.  Tak wygląda kupno marihuany w Holandii. 2019 rok jest kolejnym, w którym hordy turystów wciąż najeżdżają Amsterdam w poszukiwaniu taniej rozrywki.

Czy marihuana jest w Holandii legalna?

Jak wygląda kupno marihuany w Holandii w 2019 roku? Marihuana w Holandii nie jest legalna. Jej palenie nie jest kryminalizowane, sprzedaż w coffee shopach odbywa się w sposób niezakłócony, obywatel posiadać może przy sobie do 5 gramów zioła, ale formalnie, Holandia nigdy nie zalegalizowała miękkich narkotyków. Po prostu, przymyka na nie oko.

 

Zobacz też: Jak (prawie) skończyliśmy podróż w niemieckim więzieniu

 

Co to oznacza? Coffee Shopy mogą sprzedać miękkie narkotyki. Nie działają wedle prawa legalnie, ale muszą posiadać zgodę władz na funkcjonowanie. Dodatkowo, coffee shopy legalnie nie mogą też kupować marihuany. Brzmi zawile? Przypomnijcie sobie jak wygląda status Łąckiej Śliwowicy w Polsce, aby zrozumieć, na jakich zasadach odbywa się ten proceder. Bimber nie jest legalny, ale jest w kraju wydzielony obszar, gdzie pędzenie gorzałki nie spotyka się z reakcją ze strony policji, a przedsiębiorczy gorzelnicy mogą butelkować swój napitek z etykietą na której podpisał się sam burmistrz Łącka. Tak samo działają coffee shopy. Zakupy w oficjalnym sklepie – tak, na rogu ulicy – nie.

Gdzie kupić marihuanę w Holandii? Tylko w Coffee Shopie!

Takie rozwiązania ma też szereg innych konsekwencji. Po pierwsze, co do zasady powinniście palić tylko we własnym domu lub w Coffee Shopie. W Amsterdamie istnieje szereg miejsc publicznych wyraźnie oznaczonych jako te, gdzie pić i palić nie wolno. Choć istnieje szansa, że palenie na ulicy w wielu miejscach skończy się jedynie na pouczeniu, to teoretycznie robić tego nie wolno. Nie wolno posiadać też więcej niż 5 gramów marihuany, a spożycie i sprzedaż tzw. twardych narkotyków jest szczególnie mocno penalizowane. Więc Gdzie kupić marihuanę w holandii? Dla waszego świętego spokoju radzimy by kupować i palić tylko w coffee shopach.

Jak kupić marihuanę w Holandii?

Coffee shopy, co do zasady, powinny zweryfikować wasz wiek przed zakupem, i część z nich faktycznie to robi, ale nam udało się nabyć susz bez okazywania dokumentów. Coffee Shopy sprzedają jedynie marihuanę i produkty pochodne (haszysz, ciastka z dodatkiem zioła, gotowe jointy etc.), nie sprzedają natomiast alkoholu (!), lufek do palenia, tytoniu czy fajek wodnych. Koszt gotowego jointa to kilka euro, koszt grama suszu to średnio kilkanaście euro. Wszystko zależy od odmiany. Poszczególne odmiany różnią się mocą i efektem, jaki wywierają na organizm.

 

Dobre rady Cioci Ady

 1. Kupuj marihuanę tylko w coffee shopach, nigdy na ulicy
 2. Pamiętaj by mieć przy sobie akcesoria do palenia, bo na miejscu ich nie kupisz
 3. Nie pal na ulicy, nie chodź z jointem po mieście, bo to trochę wieś
 4. Sprawdź, czy w miejscu gdzie mieszkasz nie ma zakazu palenia zioła. Często gospodarz może tego zakazywać
 5. W Coffee Shopach nie kupisz alkoholu. Nie jest to miejsce do imprezowania
 6. W Coffee Shopach nie wolno palić tytoniu, chyba, że ma on specjalnie wydzielone w tym celu pomieszczenie.
 7. Nie kupuj na zapas, nie warto
 8. Ciastka z marihuaną i jedzenie z dodatkiem marihuany działa dłużej niż palone zioło. Nie jedz na raz całego, bo cię zmiecie z planszy
 9. Pod żadnym pozorem nie próbuj wywozić marihuany z Holandii. Chyba, że życie ci niemiłe
 10. Amsterdam ma naprawdę znacznie więcej do zaoferowania niż tylko legalne narkotyki.

Byliście w Amsterdamie? Odwiedzaliście coffee shopy? opiszcie swoje wrażenia w komentarzu!

Co zjeść w Amsterdamie? Kuchnia holenderska

Czy Paryż jest bezpieczny? o tym musisz pamiętać!

1 Comment

 • Kamil pisze:

  To ciekawe bo mi się jeszcze nie zdazylo być w coffie gdzie nie ma akcesoriów do palenia. No i Holandia to nie tylko Amsterdam bo w każdym mieście bez problemu się coffeshopy znajdą czasami 2-3 na jednej ulicy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszelkie prawa zatrzeżone. Foodies World 2018