Weekend majowy za granicą. Propozycje na każdą kieszeń i wymagania

Weekend majowy za granicą to dobry sposób na to, by odciąć się na chwilę od codziennych problemów i zwiedzić nieco świata. Gdzie warto się wybrać? Sprawdź nasz poradnik.

Weekend majowy za granicą dla lubiących spokój

Słowacja i Czechy to z pewnością kraje, gdzie możecie spędzić mnóstwo czasu i dobrze wypocząć bez martwienia się o budżet, czy znajomość języka. Miejsca turystyczne będą dość oblegane, ale bez problemu znajdziecie ciekawe perełki, które zasługują na odwiedzenie. Weekend majowy na Słowacji można spędzić w górach, na zwiedzaniu miast i zamków, lub chodząc po jaskiniach. My polecamy także region — Słowacki Tokaj. To świetne miejsce, by napić się dobrego wina i zapomnieć, że za kilka dni trzeba wrócić do pracy. W Czechach obowiązkowo musicie zobaczyć Pragę, ale także Ołomuniec, czy Pilzno. Na Słowacji zatrzymajcie się na chwilę w Bardejowie lub Koszycach.

Zobacz:

Słowacja jako kraj na wakacje?

Dziumbier: prawie zabiliśmy się w Tatrach

Weekend majowy na Słowacji. Wszystko, co musisz wiedzieć

Muzeum Kafki w Pradze: ciemno, duszno, dziwnie

Kowno, atrakcje: co zobaczyć w drugim najważniejszym mieście Litwy?

Wilno: Co warto zobaczyć?

 

Weekend majowy za granicą dla lubiących zwiedzać — Paryż i Rzym

Aby obejść główne zabytki Paryża potrzebujecie od 2 do 4 dni. Trasa będzie wymagająca, ale warta przejścia. Zobaczycie wiele największych atrakcji turystycznych, wiele z nich, o ile nie zdecydujecie się wchodzić do środka, będą całkiem darmowe: wieża Eiffla, okolice Sekwany, Pola Elizejskie, Ogrody Luksemburskie, dzielnica Łacińska i wiele innych. Nieco więcej pod tym względem wydacie w Rzymie. Niektóre atrakcje mogą wydać się wam przereklamowane lub zbyt drogie, ale wciąż nie brakuje tam miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć: Muzea Kapitolińskie, Ołtarz Ojczyzny, Plac Campo de Fiori, kościoły pełne dzieł największych malarzy.

Co warto zobaczyć w Rzymie i Neapolu? Rzeczy przereklamowane

Co zobaczyć w Neapolu? Najważniejsze miejsca

Napoli sotterranea: miasto pod stopami Neapolu

Gambrinus – czy warto? Najbardziej znana kawiarnia Neapolu oczami turysty

Gdzie na weekend? Paryż w dwa dni 

Paryż na weekend

Weekend majowy za granicą dla lubiących odpoczywać

Czasami wystarczy wam kawałek ładnej plaży lub słońce by weekend majowy za granicą był udany. Lot na Kubę czy do Argentyny to męcząca podróż, ale jeśli chcecie zobaczyć prawdziwy kawałek egzotyki, będzie to dobra propozycja dla was. Hawana hipnotyzuje swoim klimatem, ale przygotujcie się tam na szok kulturowy. Jest skromnie i z wielu rzeczy trzeba będzie zrezygnować. Weekend majowy za granicą tak daleko od domu to także spore wyzwanie, jeśli chodzi o naszą formę, dlatego dobrze to przemyśleć. Szczegółowo wszystkie ważniejsze miasta Kuby opisujemy na blogu.

Kuba: co musisz wiedzieć przed wyjazdem?

Kubańskie cygara: poradnik dla zupełnych laików

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszelkie prawa zatrzeżone. Foodies World 2018